Задължения за около 640 хиляди лева са имали три фирми на Гълъбин Боевски през 2010 г. според отчетите им. След това компаниите на бившия шампион не са подавали финансови справки, въпреки че са задължени по закон.
Последните им отчети съвпадат по време с момента, в който той бе задържан в Бразилия с 9 кг кокаин на летището в Сао Пауло.
Тези задължения от 640 хиляди лв. са на фирмите "Боевски 2000", "Боевски и Боев" и "М-юнайт", от която шампионът е излязъл през 2012 г., съобщава "168 часа". Според отчетите първата има 235 хил. лева задължения, а втората - 159 хиляди. Към кого и за какво точно са те, не става ясно от документите, подадени в Търговския регистър. Също така без отговор остава и въпросът дали тези задължения са покрити през следващите 2011 и 2012 г., защото за тези финансови години фирмите не са подали отчети.
"М-юнайт" пък има фиксирана неустойка в размер на 140 720 лева през 2012 г. "Боевски 2000" е фирмата, която отвори фитнес залата на Националния стадион "Васил Левски" преди години. Спортното съоръжение продължава да работи, но под ново име - "Стадиум". Въпреки това информация за фитнеса, цените и услугите в него продължава да стои на уеб страницата с името на Боевски.
Още първата седмица, след като се върна в България, той е забелязан от редовни посетители да тренира във фитнеса, без да се крие.
"Беше облечен по анцуг и маратонки - като за тренировка. Обясняваше на една жена как да изпълнява упражненията и по колко бройки да прави като обикновен инструктор. Изненадах се, като го видях, даже си помислих, че се припознавам и се обърнах да го погледна още веднъж - но беше той", разказа свидетел.
Друга компания, в която Гълъбин Боевски е собственик - "Скандал ВИП", е нямала задължения през последната година, за която е показала отчета си - 2011 г. Офисът на фирмата в столичния кв. "Лозенец" обаче е видимо занемарен, дори и в работно време са спуснати решетки. /БЛИЦ
Вашите коментари