Минчо Христов: ЕРП-тата крадяха по няколкостотин хиляди лева на ден

19:50, 24 Септември 2013

Минчо Христов твърди, че ЕРП-тата крадяха много пари години наред с консултантките договори, по няколкостотин хиляди на ден. Всяка година за ВЕИ централите българите плащат около 1 милиард лева чрез сметките си за ток, каза той по bTV.

Правителството трябва незабавно да бъде предоговорени цените за изкупуване на енергията от фотоволтаиците. Това може да стане с въвеждането на един нов данък върху техните приходи, това вече бе направено в Унгария и сработи, поиска доцентът.

Той припомни, че само четири души бяха против приемането на Закона за ВЕИ при правителството на Тройната коалиция, с който се даде възможност на тези централи да усвоят огромни средства. Още тогава предупредих, че с тези текстове ще се вдигнат цените на тока за всички българи.

Според доцент Христов, трябва също така да се предоговорят цените и с двете американски централи в "Марица-Изток", които са в пъти по-високи отколкото се плаща на държавния ТЕЦ. Това не може да продължава, защото е открит грабеж, който ощетява всички българи. /БЛИЦ

Вашите коментари