Ново изненадващо откритие може да наложи преразглеждане на схващанията ни за хронологията на разселването на човешките видове по света. Откритието започва от фрагмент от бедрената кост на неандерталец, открит преди 80 години.
В съобщение за списание Nature Communications учени описват резултатите от анализ на костта от неандерталец на възраст 124 000 години, открита в Германия преди 8 десетилетия.
Изненадата идва от факта, че ДНК-анализа показва наличието на ДНК от съвременен човек. Това от своя страна предполага, че миграцията на човекоподните видове от Африка е започнала много по-рано от очакваното – преди повече от 270 000 години.
Историята, която в момента е приета за достоверна, твърди следното: Общият предшественик на съвременния човек, Неандерталците и Денисовския човек,... пълният текст и снимки>>>
Вашите коментари