Младото Слънце може би е било значително по-масивна звезда

20:28, 16 Юни 2018

Астрономът Петрус Мартенс от Университета на щата Джорджия изказва предположението, че в далечното минало Слънцето е било по-тежко, отколкото е днес.

Това е позволявало на младата звезда да свети също толкова ярко, както и сега, и с това да даде подходящите условия за развитие на живота на Земята и Марс. Към момента светилото ни е “поолекнало”. Изследването е публикувано в библиотеката с електронни препринтове arXiv.org. Това предположение дава възможност да се разреши парадокса на младото Слънце.

Младото Слънце се ражда преди около 4,5 милиарда години. Започва живота си като звезда от т.нар. Главна последователност. В съответствие със стандартната теория за еволюция на звездите, в онези времена яркостта на Слънцето е била с около 30 процента по слаба от днешната. Това прави необяснимо,... пълният текст>>>

Вашите коментари

най-ново | най-четени