Постигнатите споразумения с Турция сложиха добрия край на напрежението с българските превозвачи.
Това заяви за Агенция „Фокус” Валентин Божков, изпълнителен директор на „Автомобилна администрация”, относно състоялата се среща между министъра на транспорта Кристиан Кръстев и турския му колега Бинали Йълдъръм за съдбата на българските превозвачи. Според Божков - за момента трябва да бъдат успокоени отношенията между двата бранша.
„Надяваме се, изчиствайки детайлите на ниско ниво, да се сложи край на напрежението. Имаме разбиране от турска страна, имаме устойчивост, каквато не е била прилагана до сега от българска страна”, коментира Валентин Божков.
Той призова и самият бранш да положи усилия за справяне с проблемите, както България и Турция са положили съответните усилия.
Директорът на „Автомобилна администрация” подчерта, че срещата е била най-доброто, което транспортният министър Кристиан Кръстев е издействал за българските превозвачи.
„Увеличаване на 30% на разрешителните за трета страна до момента не се е случвало. Това са изключително тежки разрешителни, които никоя страна не отпуска допълнителни квоти точно от този вид, а турската страна се съгласи и ни отпуска”, посочи Божков.
По думите му – постигнатата договореност да се намали времето, за което българските превозвачи отиват до Германия, и се връщат също е голям успех, като на техническо ниво промяната ще бъде обсъдено още през идната седмица.
„Двете страни смятат да работят добре, като на срещата са поети ангажименти на изключително високо ниво”, заяви Валентин Божков и коментира, че „това е абсолютният натиск, който може да се направи от българска страна за запазване на исканията на българските превозвачи”.
Вашите коментари