Петролът поевтиня до 92,52 долара за барел

08:13, 14 Март 2013

Цените на петрола на международните пазари се повишиха на фона на публикуваните данни за нефтените запаси на САЩ, съобщава БГНЕС.

Априлските фючърси на северноморски суров петрол тип Brent, търгувани на лондонската борса ICE, понижиха стойността си с 1,13 долара - до 108,52 долара за барел. Незначително поевтиняха и априлските фючърси на американски суров петрол тип WTI на нюйоркската борса NYMEX - с 0,02 долара, до 92,52 долара за барел.

Съгласно публикуваните данни на енергийното министерство на САЩ, търговските нефтени запаси на страната (без стратегическите) за миналата седмица са се увеличили с 2,62 млн. барела - до 384 млн. барела. Анализаторите очакваха по-малък ръст - от 2,3 млн. барела, като по-голямото повишение рефлектира върху цената на черното злато.

Вашите коментари