Декларация от работниците и служителите на ТЕЦ-Варна

16:45, 10 Април 2014

Д Е К Л А Р А Ц И Я
ОТ
РАБОТНИЦИТЕ И СЛУЖИТЕЛИТЕ НА ТЕЦ – ВАРНА

До Г-н Иван Великов
Областен управител
на област Варна

Копие до: Г-н Пламен Орешарски
Министър председател
на Република България

Копие до: Г-н Драгомир Стойнев
Министър на икономиката и
енергетиката
на Република България

Копие до: Г-н Пламен Димитров
Президент на КНСБ

Копие до: Д-р Константин Тренчев
Президент на КТ „Подкрепа“

Уважаеми господа,
Работниците и служителите в ТЕЦ – ВАРНА на свое общо събрание, проведено на 02 април т.г. в ТЕЦ – ВАРНА:
Като обсъдихме ширещата се в общественото пространство информация, относно бъдещето на ТЕЦ – Варна и сигурността на нашите работни места;
Като дискутирахме намерението на държавата да строи два нови енергийни блока с капацитет, всеки от тях по 210 MGV, като за всеки един ще заплати не по–малко от 220 млн. EUR;
Като взехме предвид намерението на ЧЕЗ, като собственик на ТЕЦ – ВАРНА да инвестира 120 млн. EUR. собствени средства в екологизацията и модернизацията в IV, V и VI енергийни блока;
Като се убедихме след направените срещи в Министерството на икономиката и енергетиката и в сградата на ЧЕЗ с експерти от БЕХ, че не се обръща нужното внимание от страна на институциите за намиране на приемливо решение за бъдещето на ТЕЦ – ВАРНА, което да гарантира запазване на работните места:

З А Я В Я В А М Е:

Оценяваме като незадоволително отношението на Министерството на енергетиката, БЕХ, НЕК, ЕСО и ДКВЕР към бъдещето на ТЕЦ – ВАРНА.
Изразяваме силното си безпокойство по отношение бъдещето на ТЕЦ – ВАРНА и запазването на 320 работни места.
С оглед на гореизложеното, както и предвид наличието на социално напрежение, ще продължим да отстояваме нашите интереси с всички възможни законови средства, включително с нетрадиционни и непопулярни мерки.

10.04.2014 г.
Гр. Варна

ОТ МИТИНГА

Вашите коментари