Прокуратурата ще поиска от Народното събрание имунитета на Цветан Цветанов. Това каза главният прокурор Сотир Цацаров пред журналисти, предаде репортер на Агенция “Фокус”.
Прокуратурата е казала ясно и просто, че тя ще поиска имунитета на лицето от Народното събрание и ще го направи, каза Цацаров.
"Тя ще поиска снемането на този имунитет, и ще го направи категорично. Не искайте Прокуратурата да използва празнини от ден - два - три, за да направи нещо, тя ще го направи. Съвсем ясно ще представи пред Народното събрание, защо иска свалянето на дадения имунитет", каза Цацаров.
На 30 април Прокуратурата спря наказателното производство срещу директорите в СДОТО, заради кандидатдепутатския имунитет на Цветан Цветанов. Разследването се води във връзка със сигнала за подслушвания, подаден от лидера на БСП Сергей Станишев.
Прокуратурата ще поиска от Народното събрание имунитета на Цветан Цветанов
15:10, 14 Май 2013
най-ново | най-четени
- Наблюдатели на вота: Политическа поляризация и агитация с негативна реторика
- Световни лидери поздравиха Румен Радев за изборната победа
- Европейски медии за изборите в България: Проруски и евроскептичен кандидат печели изборите
- "Алфа Рисърч": 43,5% избирателна активност към 18:00 часа
- "Алфа Рисърч": Избирателна активност от 36,8% към 16.00 часа
- „Прогресивна България“ регистрира листата си във Варна
- Изтича срокът за регистрация на листите за изборите на 19 април
- „Да, България“ прати до МВР, ДАНС и прокуратурата списък с над 900 предполагаеми купувачи на гласове
- „Прогресивна България“ обяви водачите си: Радев повежда две листи, в челото влизат бивши министри и спортисти
- ПП-ДБ регистрираха листата си във Варна, водач е Павел Попов
Вашите коментари