Милка Манева получи историческия си медал от Игрите в Лондон

В Каварна започна Държавното първенство по плажен хандбал

Каварна е домакин на държавните първенства по плажен хандбал

Тенис клуб „Каварна“ организира втори общински турнир по тенис на корт аматьори

Прокурорска проверка на федерацията по ски и финансовите нарушения

Ново рекордно бягане за Ивет Лалова

Млади синхронистки от Москва пристигат на международния шампионат "Водна Лилия" във Варна през юни

ММС работи за участието на българските шахматисти на Олимпиадата в Грузия

Ивет Лалова триумфира на Диамантената лига в Стокхолм

Само с един мач за 2017 г. Мейуедър отново е най-богат в спорта

Тервел Пулев: Съперникът е неудобен, но аз съм по-добрият боксьор

Златен ансамбъл с топка и въжета!

Ансамбълът без медал за съчетанието с обръчи

Татяна Воложанина със сребро на обръч (ВИДЕО)

Грациите ни предизвикаха фурор в Испания (ВИДЕО)

Медалистите в Пьонгчанг - ден 8

17.2.2018 г. 23:42

Германия води в класирането по медали след осмия ден на Зимните олимпийски игри в Пьонгчанг.

Състезателите от Бундестима прибавиха две сребърни отличия към актива си в днешните девет финала от олимпийската програма, и остават на върха с 9 златни, 4 сребърни и 4 бронзови и общо 17 отличия. 

На второ място е Норвегия със 7 титли и най-много отличия - 2, а на трето е Холандия също с 6 златни медала златни и общо 13 отличия.

Първи титли в днешния ден завоюваха състезатели от Полша, Великобритания, Чехия, Словакия и Япония.

Супергигантски слалом, жени:

1. Eстер Ледецка (Чехия) - 1:21.11 минути

2. Aнна Фенингер (Австрия) - 1:21.12 

3. Tина Вайратер (Лихтенщайн) - 1:21.22

Фигурно пързаляне, мъже:

1. Юдзуру Ханю (Япония) - 317.85 точки

2. Шома Уно (Япония) - 306.90 

3. Хавиер Фернандес (Испания) - 305.24 

Ски свободния стил, слоупстайл, жени:

1. Сара Хьофлин (Швейцария) - 91.20 точки

2. Матилде Гремо (Швейцария) - 88.00 

3. Изабел Аткин (Великобритания) - 84.60 

Ски бягане, щафета 4 по 5 км, жени: 

1. Норвегия (Ингвилд Флугстад Йостберг, Астрид Якобсен, Рагнхилд Хага, Марит Бьорген) - 51:24.3 минути

2. Швеция (Анна Хааг, Шарлоте Кала, Ебба Андерсон, Стина Нилсон) - 51:26.3

3. Русия (Наталия Непряева, Юлия Белорукова, Анастасия Седова, Анна Нечаевская) - 52:07.6 

Биатлон, масов старт, жени:

1. Анастасия Кузмина (Словакия) - 35:23.0 минути (0+0+0+1 грешки в стрелбата)

2. Даря Домрачова (Беларус) - 35:41.8 (0+0+1+0)

3. Тирил Екхоф (Норвегия) - 35:50.7 (1+0+1+0) 

Шорттрек, жени, 1500 метра:

1. Минджон Чой (Република Корея) - 2:24.948 минути 

2. Цзинюй Ли (Китай) - 2:25.703 

3. Ким Бутен (Канада) - 2:25.834 

Шорттрек, мъже, 1000 метра:

1. Самюел Жирар (Канада) - 1:24.650 минута 

2. Джон-Хенри Крюгер (САЩ) - 1:24.864 

3. Ира Сео (Република Корея) - 1:31.619 

Скелетон, жени:

1. Лизи Ярнолд (Великобритания) - 3:27.28 минути

2. Жаклин Льолинг (Германия) - 3:27.73

3. Лора Дийс (Великобритания) - 3:27.90

Ски скок, голяма шанца, мъже:

1. Камил Стох (Полша) - 285.7 точки (135.0 метра в първия скок и 136.5 метра във втория скок)

2. Андреас Велингер (Германия) - 282.3 (135.5 и 142.0)

3. Роберт Йохансон (Норвегия) - 275.3 (137.5 и 134.5)

35. Владимир Зографски (България) - 105.9 (119.5 метра) /bTV

Коментари