Медалистите в Пьонгчанг - ден 6

15.2.2018 г. 17:05

Ски алпийски дисциплини, спускане, мъже:

1. Aксел Лунд Свиндал (Норвегия) - 1:40.25 минута

2. Шетил Янсруд (Норвегия) - 1:40.37 

3. Беат Фойц (Швейцария) - 1:40.43

Ски алпийски дисциплини, гигантски слалом, жени: 

1. Mикаела Шифрин (САЩ) - 2:20.02 минути (1:10.82 минута в първия манш и 1:09.20 минута във втория манш) 

2. Рагнхилд Мовинкел (Норвегия) - 2:20.41 (1:11.17 и 1:09.24) 

3. Федерика Бриньоне (Италия) - 2:20.48 (1:10.91 и 1:09.57) 

40. Мария Киркова (България) - 2:32.77 (1:18.39 и 1:14.38) 

Ски бягане, 10 километра свободен стил, жени:

1. Рагнхилд Хага (Норвегия) - 25:00.5 минути 

2. Шарлоте Кала (Швеция) - 25:20.8 

3= Марит Бьорген (Норвегия) - 25:32.4 

3= Криста Пармакоски (Финландия) - 25:32.4

66. Антония Григорова (България) - 29:32.8

Сноуборд, бордъркрос, мъже:

1. Пиер Волтие (Франция)

2. Джарид Хюс (Австралия)

3. Рехино Ернандес (Испания)

Фигурно пързаляне, спортни двойки: 

1. Aльона Савченко/Брюно Масо (Германия) - 235.90 точки сбор (76.59 точки в кратката програма и 159.31 точки във волната програма) 

2. Суй Вънцин/Хан Цун (Китай) - 235.47 (82.39 и 153.08) 

3. Mеган Дюамел/Ерик Редфорд (Канада) - 230.15 (76.82 и 153.33) 

Биатлон, 15 км индивидуално, жени:

1. Хана Йоберг (Швеция) - 41:07.2 минути (0+0+0+0 грешки в стрелбата) 

2. Aнастасия Кузмина (Словакия) - 41:31.9 (0+1+1+0) 

3. Лаура Далмайер (Гемания) - 41:48.4 (1+0+0+0)

53. Даниела Кадева (България) - 46:52.7 (0+0+1+2) 

77. Стефани Попова (България - 50:20.3 (1+0+2+2) 

79. Десислава Стоянова (България) - 50:25.9 (2+2+2+1) 

82. Eмилия Йорданова (България) - 50:56.3 (4+0+1+1) 

Биатлон, 20 км индивидуално, мъже:

1. Йоханес Тингес Бьо (Норвегия) - 48:03.8 минути (1+0+0+1 грешки в стрелбата)

2. Яков Фак (Слования) - 48:09.3 (0+0+0+0)

3. Доминик Ландертингер (Австрия) - 48:18.0 (0+0+0+0)

19. Владимир Илиев (България) - 50:25.9 (0+1+1+1)

25. Красимир Анев (България) - 50:41.8 (0+0+0+1)

43. Димитър Герджиков (България) - 52:12.0 (2+0+1+0)

71. Антон Синапов (България) - 54:48.4 (0+2+0+3)

Бързо пързаляне с кънки, 10000 метра, мъже:

1. Тед-Ян Блумен (Канада) -12:39.77 минути - олимпийски рекорд 

2. Йорит Бергсма (Холандия) - 12:41.98 

3. Никола Тумолеро (Италия) - 12:54.32 

Шейнички, щафета:

1. Германия (Натали Гайзенбергер, Йоханес Лудвиг, Тобиас Вендел/Тобиас Арлт) - 2:24.517 минути

2. Канада (Алекс Гоф, Сам Едни, Тристан Уокър/Джъстин Снит) - 2:24.872 

3. Австрия (Маделайне Егле, Давид Глайршер, Петер Пенц/Георг Фишлер) - 2:24.988 /bTV

Коментари